13 Temmuz 2010 Salı

mişafirimiz gelmişti...bugün salı... oliviumdan akşama doğru geldik... annemin sinirleri yatıştı çok şükür daha sakin şu ara... düşündü taşındı galiba bilemiyorum valla... dün bize annemin eski okulundan bir arkadaşı geldi..yonca abla... ben onunla judo yapmak istedim ama gücü yetmedi onu sevdim tüm hünerlerimi gösterdim.. annem bize kahvaltı hazırladı.. sonra ben uyuyunca onlar oturmuş şohbet etmişler.. uyanınca da birlikte simitçinin bahçesinde oturduk..bir de başka bir abla geldi şohbet ettiler... annem bana yemek pişirme seti aldı.. ben de önce annemlere sonra da orada tanıştığım arkadaşıma yemek pişirdim.. tavuk pişirdim bi de yumurta kırdım hadi gelin buyrun...sonra bugün de oliviuma gittik..salı pazarı diye birşey varmış araplar da vardı..çok kalabalıktı.. önce müzik etkinliğine katıldık..sonra diğer çocuklarla birlikte üst katta birşeyler yiyip kaydıraktan kaydık... çok eğlendim ve yoruldum... annem beni arabama zorla oturttu oğlum dinlenmelisin yoruldun dedi..biraz mızıkçılık ettim ama o etraftaki giyisilere bakarken ben uyuklamaya başladım. sonra kendisine polirsten ayakkabı bakarken babamın aykkablarından gördüm anne bunlar baba ayakkabısı bana bunndan alar mısın dedım annem alırım oğlum dedi zaten delikli bi ayakkabı alacaktı bana o kadar beğendim ki hemen giydim sonra da uyumuşum eve gelirken yolda uyandım.. biraz keyifsizdim gelince babamın ayakabılarının yanına kendi ayakkabılarımı koydum annem de fotoğrafını çekti . benim babam gibi ayakkabım var.. (akşam hikmetle konuşurken onun duygulanmasını hissettim canım benim gurur duydu mutlu oldu)

babamala atletlilen takımı kurduk..çok şıcak.. benim ateşim de var.. bi de anamura gidiyoruz.dayımlara.. çok sevinçliyim... babama babacım dedikçe babamın içi kaynıyor... kule yaptık yol yaptık ama onun fotoğrafı yok.. onu da sonra koyar annem buraya.. şimdi bana vitaminli yemekler yapıp beni iyileştirmesi gerekiyorumuş...
babannemin fasulyeleri salatalıkları şenlenmiş.. benim onları toplamamı bekliyormuş..bakarsın uçağa atlar gidiveririz trabzona... anneannemle dedem de iştambuldaki yeni evimize gelecekler ayın sonunda.. keşke tüm sevdiklerim yanımda olsa..


0 yorum: