22 Mayıs 2008 Perşembe

yaz geldi...

merhaba...
bugünlerde bir anda sıcaklar başladı.. daha mayıs ayında böyleyse yazın yandık diyor annem.. sıcaklardan dolayı uykumda çok terlediğim için rahatsız olup uyanıyorum.. babaannem geldi onunla beraberiz bu ara.. birlikte oyun oynuyoruz. pek iştahım yok.özellikle de annemin yaptığı pürelerden,süte ezilmiş ekmekli pekmezli yemeklerden nefret ediyorum.bir kaç gün annem zorladı beni yiyeyim diye ama sonra vazgeçti.ne yemek istiyorsam parmağımla gösteriyorum o da bana veriyor.sıcaklardan ve ardı sıra patlayan dişlerimden çok rahatsızım.önde sekiz dişim var.sonra üst azılar peşine alt azılar çıktı.. en son da şu ara köpek dişlerim patlıyor.. bu arada köpeklere olan sevgim de günden güne artıyor.takla atan köpeğimle oynamaktan ayrı bir zevk alıyorum.annem 17 18 19 20 mayısta evdeydi 4 gün çok mutlu oldum. artık okula giderken peşinden çok ağlayasım geliyor ikimizde çok üzülüyoruz.o yüzden de eve geldiğinde kucağından inmiyorum hep gözüm üzerinde oluyor..
bizim küçük tahta taburemizi annem ellierimi yıkayabileyim diye banyoya koydu hergün orada ellierimi yıkıyoruz biraz da suyla oynuyorum..hep tutmaya avcumun içinde almaya çalışıyorum ama bu madde hiç avcumda durmuyor dökülüyor.çok hoşuma gidiyor.. sevinç çığlıkları atıyorum..
geçen cumartesi bize naze geldi.evin altını üstüne getirdik.çok güzel bir gün geçirdik.sonra annem ve aslı teyze bizi parka götürdü orada da çok eğlendik.naze ile iyi anlaşıyoruz birbirimize sarılıyoruz.o benim en iyi arkadaşım..
pazar günü de babam bizi silivri tarafına götürdü çıplak ayak otlara bastım çok ürktüm ama sonra alıştım çok güzeldi.. otlarda yuvarlandım..babamla fotoğraf çektik ona modellik yaptım..anneme çiçek topladık.. çok güzel bir gün geçirdik
annemin okuluna az kaldı.yakında babaannem köye gidecek. anneannem ve dedem gelecek.aklıma başka birşey gelmiyor şimdilik hoşçakalın..

0 yorum: