3 Ekim 2008 Cuma

Akın'ın annesi yazıyor...


Bugünlerde Akın bizi çok şaşırtıyor... Herşeyi anlıyor anlatıyor gözlemliyor..ona baktığımda gurur duyuyorum.. Bu duygu dünyanın en güzel duygusu ve bazen Allahım Ben ne yaptım da beni Akın'la ödüllendirdin diyorum....
şu ara bir çok şeyi anlatabiliyor gösteriyor işaret ediyor dili döndüğü şekilde konuşuyor ne diyorsa anlayabiliyorum.. babası ile bağları kuvvetlendi ilişkisi değişti demek ki baba oğul ilişkisi biraz daha farklı oluyor..benimle oynadığı oyunlar daha farklı baba ile daha farklı.. şu ara çok hareketlendi hiç durmadan yürüyor koşuyor tırmanıyor eğiliyor kalkıyor..en çok sevdiği oyuncak lego... legolardan kuleler yapıyoruz.bir de bağlantı kurmaya başladı mesela geçen pastasının üzerine mum koyup 'iyi ki doğdun....' şarkısı söylemiştim dün legolardan teklileri üst üste dizip üflüyor bana da şarkısını söyletiyor... çok şaşırdım ve de sevindim..
sonra pencereden baktığımızda görünen bir otopark var kendine otopark yaptı.. üzerini de kağıtla kapattı kendi kendine oyunlar üretiyor.. küplerle oynamayı hala çok seviyor.. sonra top havuzunda yüzüyor.. ama en vazgeçilmez oyuncakları arabalar ve legoları.. dans etmeyi müziği çok seviyor.. şanslı bir çocuk akın çünkü evden hiç müzik sesi eksik olmuyor.. o da oynuyor zıplıyor şarkı söylüyor.. okul başladığından bu yana anneannesi ve dedesinin olması da akın için güzel onlardan öğrendiği şeylerde çok güzel.. dedesinin sözünü çok dinliyor..annemin akını severken odayı çınlatmasını kendi çocukluğumdan hatırlıyorum :)
hani derler ya bebektir çocuktur anlamaz kim demişse haltetmiş.. herşeyi anlıyorlar ve nasıl davranmışsan ne öğretmişsen onu yapıyorlar.. benim çocuğumun söz dinlemesi sakin bir çocuk olması da sabır göstermemizden herşeyi anlatmamdan konuşmamdan ve sevgi ile yaklaşılmasından kaynaklanıyor.Akına hiç yalan söylemedim herşeyi anlattım eşim yada annem babam kandırma yoluna gitmişse onları uyardım..muhakkak hatalarım olmuştur farkettiğimde bir daha yapmamaya çalıştım ve o küçücük bebekten bile yeri geldiğinde özür dilemesini bildim..hata yapmamaya çalışıyorum bazen kendimi çok yorgun hissediyorum beynen ve bedenen fakat sevgi herşeyin üstesinden geliyor ve gerçekten ne ekersen onu biçiyorsun.
Akın bugün 21 ayına girdi.. ne çabuk.. yorucu ve uzun süren bir maraton fakat bir o kadar keyifli.. insan evladını ne çok seviyormuş meğer.. o yüzdenmiş ana babamızın bize hiç kıyamaması..Allah çocuklarımızın yokluğunu göstermesin.. Sevdiklerimizle Sağlıklı mutlu huzurlu yaşamayı nasip etsin...Şimdi benim güzeller güzeli oğlum uyuyor.Bu ara emziğine çok bağlandı bu da bir süreç işallah geçecek.. hayatın her aşaması insan öğreniyor.. yaşıyor... yanılıyor... büyüyor... hayat güzel :)